Кражба товарен автомобил

Здравейте,

Открадаха ни товарен автомобил.Същия е ДМА.Закупен е на 30.09.2006г.Кражбата стана на 16.08.2010г.Ще съставя протокол по чл. 79 ал.6 и ще го включа в  дневника за м.08.2010.Въпросът ми е:броят на годините до изтичане на 5 годишния срок е 1 нали?Реално до изтичане на срока остават 1 година 1 месец 14 дни.

И един съвсем хипотетечен въпрос, /тъй като от  кражбата мина вече една седмица, и не се надяваме да си намерим автомобила/, мисля , че в закона не съществува възможност за възстановяване на начислената корекция , при хипотеза, ако актива бъде намерен от компетентните власти.

Благодаря Ви предварително: Катя

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    действително броят години е 1, въпреки, че логиката е малко по-различна – направете повторен прочит на чл. 79 ал. 6 т. 2.

Вашият коментар

Email: