протокол по чл.117

Здравейте, при самоначислен ддс  по чл.117, който е отразен и в двата дневника , но в дневника на продажбите не излиза ддс-само основата, съответно в другия дневник е коректно отразен, може ли да се до начисли в следващ период или да се коригира в ДС,  и това може ли да доведе до проверка?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    попадате в хипотезите на чл. 126 ал. 3 т. 2 от закона и би следвало да уведомите НАП за тази грешка. Възможно, но не и задължително е това да доведе до проверка.

Вашият коментар

Email: