Право на даънчен кредит за нает автомобил

Здравейте, транспортна фирма отдава поднаем лек автомобил. Наемателя има ли право да ползва ДК върху направените за него разходи? И в сила ли е чл.70 ал.2 за транспортната фирма, т.е да ползваме ДК на направените разходи, която има преоборудван автомобил\\джип\\ ,който ползва за командировачни цели?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    по отношение на първия Ви въпрос – вижте чл. 70, ал. 1 т. 4 и 5 от закона, както и посочената от Вас разпоредба на чл. 70 ал. 2. По отношение на втория Ви въпрос – бихте ли уточнили?

Вашият коментар

Email: