Описването на ДДС номер във фактура, когато не съм рег. по ДДС

Здравейте!

Имам ЕТ и редовно получавам фактури на които в полето \“ ЗДДС №:\“ е изписан моя Булстат. Аз не съм регистриран по ЗДДС, тъй като нямам този оборот. Редно ли е там да стои Булстата (без BG отпред) изобщо там и има ли някъде (и къде) описано подробно как се попълват подобни счетоводни документи?

Съжалявам, ако въпроса е много лаичен, но опитам да търся из Интернет отговор на този въпрос, но без успех! Надявам се на конкретен отговор, защото не съм специализирал счетоводство и нямам намерение да го правя.

Благодаря предварително!

Поздрави,

Петър

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не е проблем изписването на този номер.
    Що се отнася до следващия Ви въпрос – вижте най-добре чл. 114 ал. 1 от ЗДДС относно задължителните реквизити на фактурата.

Вашият коментар

Email: