документиране на мита и ДДС

здравейте,

бих искала да споделите вашето мнение относно следното: ние сме българска фирма извършваща транспорт от трета страна-България. Получател на услугата също е българска фирма регистрирана по ДДС. На митницата ние ще платим от името на нашия клиент мито  и ДДС в брой за да освободим стоката/ митническата декларация и вносната бележка ще са на името на нашия клиент/. За транспортната услуга ще издавам фактура без ДДС на основание чл. 30 т.2 от закона. Но за митото и ДДС-то какъв документ да издам,  клиента ще ни го преведе по банков път заедно с сумата на транспортната услуга. Ако не издам документ а си го осчетоводя на база банковото бордеро като разчет и закрия разчета с копие от вносната бележка към митницата според вас грешка ли ще бъде?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не би било грешка. Няма задължение да документирате платените от чуждо име суми по реда на ЗДДС. Подобни суми не влизат и при определяне на данъчната основа за извършената от Вас доставка на транспортна услуга съгласно чл. 26 ал. 5 т. 4 от закона.

Вашият коментар

Email: