ДДС физическо лице

Здравейте, физическо лице през 2007 година закупува на зелено – право на строеж на три апартамента. Доходите са само от трудов договор. За покупките е ползван и ипотечен кредит от банка. Сега 2010 година има възможност да продаде и трите апартамента, като с по-голямата част ще си върне задълженията към банката. Сумата на сделките -продажбите ще надхвърлят 50 000 лева. Трябва ли да се регистрира по ДДС и кога?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    от значение в случая е дали продажбата на въпросните имоти отговаря на понятието независима икономическа дейност по смисъла на чл. 3 от закона. Определението за търговец можете да намерите в чл. 1.
    От информацията, дадена до тук – не би следвало въпросното лице да попада в обхвата на закона.

Вашият коментар

Email: