Доставка и монтаж на генератор в Кипър

Българска фирма, регистрирана по ДДС, извършва доставка на генератор и друго оборудване от Испания и Италия, като директно ще се доставят и монтират на германска фирма с акредитиран представител в Кипър. За пускането на генератора е необходимо закупуването на дизелово гориво в размер на 10000 евро като ставката в Кипър е 15%.  Мога ли да ползвам това ДДС от Кипър като данъчен кредит?

Как да оформя счетоводно тази сделка, като фактурите, които издавам към Кипър са без ДДС съгл. чл. 25 ал. 6 т. 2?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Евентуално бихте могли да поискате платения в Кипър данък по реда на наредба Н-9 от 16.12.2009 г (не става ясно дали препродавате въпросното гориво на немската фирма в Кипър, или разходите за въвеждане в експлоатация на монтираното оборудване са за Ваша сметка).
    Счетоводното отражение на доставката е идентично на останалите, с разликата, че няма да използвате разчетните сметки за ДДС.

Вашият коментар

Email: