Продажба лек автомобил

Здравейте,
дружество регистрирано по ЗДДС продава лек автомобил за 650 лв. в м.03-2010г. Същият е закупен от физ. лице, не е ползван ДДС при покупката. Въпроъст ми е : Трябва да издавам фактура без ДДС и като основание за неначисляване посочвам чл. 50 т.2 ЗДДС така ли е ??

Благодаря ви предварително!!

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    посочената от Вас разпоредба би била приложима ако при покупката Ви е бил начислен данък, който не сте ползвали на основание чл. 70. Ако това не е така – следва да начислите данък, освен ако не намират приложение разпоредбите на глава седемнадесета от закона.

  2. Отговор malina0704

    Да, вярно. Аз съм в заблуда.
    Договорът заверен при нотариус е за получаване на 650 лв.от купувач. Издавам за 650 лв. с ДДС, нали така ? /или пак греша/
    Автомобилът е закупен за 500 лв.

Вашият коментар

Email: