Работа по стока и последваща продажба

Здравейте, фирмата ни изнесе малко стока в страна членка с цел да се извърши работа по тях и след това да се върнат – на основание чл. 7 ал. 5 т.8 от ЗДДС. Работата е свършена и сега предстои да върнем стоката. Междувременно обаче, фирамата която ни извърши работата по стоката иска да закупи почти цялото количество. Как трябва документално да оформя тази сделка? Не сме начислявали ДДС при транспортирането на стоката, т.к. стоката трябваше да се върне. Сега трябва да оформя доставката като ВОД ли?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    да, правилно сте се ориентирали. Вижте чл. 7 ал. 6 от закона.

Вашият коментар

Email: