ЗДДС

Получих ф-ра от \“Метро\“ Румъния .Стоката не е идвала в България ,а в румънска фирма. Аз пуснах фактура на румънската фирма по чл.86,ал.3 ЗДДС  и я включих във VIES декларацията като ВОД .Фактурата на  Метро трябва ли да я включа в дневника за покупки и къде? Румънците са я включили във VIES декларацията си .Аз ще докажа ,че стоката не е идвала в България ,но има ли още нещо ,което пропускам?

4 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    След като не е налице вътреобщностна доставка отразяването и като такава е неправилно. Би следвало от Метро Румъния да са Ви начислили данък в издадената от тях фактура.

  2. Отговор Соня Данова

    Метро Румъния са включили фактурите във VIES декларацията си и ще ми търсят ВОП може би .Благодаря Ви предварително !

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не е налице вътреобщностно придобиване. Надявам се, че последният въпрос \“фактура по чл.86 ал.3 ЗДДС\“ с автор М.Петкова не е от Вас.

  4. Отговор Соня Данова

    Не е от мен! Голямо съвпадение на темата,помогна ми и на мен за уточнение на въпроса ми .Явно има проблем при тълкуването на тази тема . Самите фактури на Метро са неясни ,тъй като те начисляват ддс и след това го спадат и включват фактурите си във VIES декларацията.Благодаря Ви!

Вашият коментар

Email: