Участие в коопродукция

Колеги и това видях. Български ЮЛ рег. по ЗДДС снима филм. Коопродуцента е от ЕС и изпраща определена сума пари за заснемането. Тези пари няма да се връщат /не е заем/ а той ще участва с % от бъдещите продажби от правата. В договора пише \“Инвестиция в коопродукция\“. Снимките се извършват в България, а монтажът и дублажа в ЕС. Монтажът като сума е по-голям от самите снимки.

По своята същност получена сума от какъв характер е? Има ли извършване на услуга и къде е мястото на изпълнение?
Трябва ли да издам фактура и да я включа в дневниците?
Ако да фактурата с начислен ДДС ли ще е или ще се приложи чл. 46.

1 коментар

Вашият коментар

Email: