Дерегистрация по ЗДДС

Не ми е ясно – при дерегистрация по ЗДДС оборота за предходните календарни или само за предходните месеци трябва да е под 50 000?

Примерно може ли да се почне да се брой от май до май следващата година?

2 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    За дерегистрация по избор на основание чл. 108 ал. 1 ли става дума?
    Дерегистрацията в този случай е възможна при отпадане на основанието за задължителна регистрация – т.е. за последните 12 месеца преди текущия оборотът от облагаеми доставки не следва да надвишава 50 000 лв.
    Вижте за всеки случай и чл. 108 ал. 2.

  2. Отговор Zdravko

    Да благодаря, за чл.108 1.
    Понеже четох из интернет и някъде ми се видя, че става дума за месеци на календарната година, затова реших да питам.
    Отговорът ме удовлетворява благодаря.

Вашият коментар

Email: