ДДС

Здравейте,

Имам въпрос свързан с текст на фактура. Имаме клиент английска фирма със седалище в Лондон, но е регистрирана по ДДС и в България. Проблем ли е ако във фактурата се посочи адрес в друга държава а български ДДС номер? Съответно фактурата ще бъде на английски.  Става въпрос за доставка на хотелско настаняване – съответно мястото на изпълнение е БГ.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не би било проблем относно адреса, макар и да би следвало да посочите адреса на дружеството в България. Що се отнася до фактура само на английски език – вижте чл. 3 от закона за счетоводството.

Вашият коментар

Email: