Имате казус, свързан с ДДС?  Потърсете професионална помощ тук

Автор: Георгиев   

Българска транспортна фирма. Извършва транспортни услуги в ЕС. Купува гориво 1. По Шел карти 2. Спедиторска фирма префактурира гориво без ДДС. Шел възстановява ДДС чрез FDE. Въпрос : има ли ВОП за закупеното гориво / чл.62 2/. По дафиниция ВОП е стоки. А стока е \"нещо предназначено за препродажба\" Горивото по тази дифиниция не е стока . Или греша.


  • Не е налице вътреобщностно придобиване в случая. Подобен въпрос е разглеждан тук на няколко пъти, моля прегледайте предишните въпроси.

  • Георгиев
    Наистина ми се мярна нещо но не виждам търсачка. Това затруднява намирането на аналогичните въпроси и наистина довежда до дублирането им. С други думи търсих и не намерих отговор.


Нов отговор
Само авторът на въпроса може да добавя уточнения и коментари към вече зададен въпрос. За целта е нужно да въведете първоначално посочените си данни.
Отговор:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img]