транспорт

Здравейте, имам следния въпрос: Българска фирма , регистрирана по ДДС има издадена фактура за транспорт от френска фирма /няма начислено ДДС/. Осъществен е превоз на стоки от Франция към Германия, платец е българската фирма. Как се третира този вид транспорт и трябва ли да издавам протокол и да начислявам ДДС. Благодаря Ви, предварително за отговора!

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    подобни въпроси, свързани с [url=http://zdds.info/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=transportnastoki]доставка на услуга по транспорт на стоки[/url], са разглеждани нееднократно тук, прегледайте ги.
    Вижте и чл. 21 ал. 2 и чл. 82 ал. 2 от закона.

  2. Отговор Надя

    Преглеждайки, подобни въпроси и Вашите отговори в така издадената ни фактура за транспорт /при ВОП / от френската фирма трябва да си самоначисля 20% ддс и да се отрази в клетка 14 в дневника на ппродажбите и клетка 10 в дневника на покупките. Правилно ли съм разбрала?

Вашият коментар

Email: