Транспортни услути

Здравейте,

Моля за съвет. Българска транспортна фирма, регистрирана по ЗДДС, извършва транспортни услуги на Македонска фирма. Транспортът се осъществява между различни страни, членки на ЕС. Сега трябва да фактурираме тези транспортни услуги и се разколебах в основанието за 0% ставка на фактурата. Чл. 22, т.3 или чл. 30 да посоча? Бъркам ли някъде?

2 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    подобен въпрос е нееднократно разглеждан в сайта.
    За Вас [url=http://zdds.info/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=transportnastoki]доставката на транспортната услуга е с място на изпълнение извън територията на страната (чл. 21 ал. 2)[/url], поради което на основание чл. 86 ал. 3 не начислявате данък в издадената от Вас фактура.

Вашият коментар

Email: