освободени ВОП

Здравейте, немска фирма доставя машина за община в България.Издава фактура без ДДС.

Общината ползва машината за извършването на освободени доставки.Съгласно чл.65 ЗДДС освободени са ВОП ,чиято доставка е посочена в глава 4.Съгласно чл.50 освободена е доставката на стоки,които са използвани изцяло за извършване на освободени доставки.Следва ли общината да самоначисли ДДС или не?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    чл. 50 би намерил приложение ако доставчикът Ви е използвал въпросната машина само за извършване на освободени доставки, и поради тази причина не е ползвал данъчен кредит по реда на германското законодателство.

Вашият коментар

Email: