Износ на услуга ли е?

Здравейте,

Много ще се радвам, ако можете да ми помогнете.Имам следният казус: Израелска фирма наема наш модел за фотосесия, кадрите от която ще се използват за каталог на същата фирма. Снимките за каталога са направени в България, но самия каталог ще се използва и разпространява в Израел. Въпросът ми е дали това е доставка на услуга за страна изван общността и ако е така за основание за неначисляване на ДДС кой член да посочим и съответно в коя колона на дневника за продажби да отразим този приход?

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    от въпроса Ви оставаме с впечатление, че не става дума за случаите, изброени в чл. 21 ал. 4 т. 3 от закона.
    Ако това е така – мястото на изпълнение на тази доставка се определя по реда на чл. 21 ал. 2, а именно – там, където е установан получателят. В тази връзка и на основание чл. 86 ал. 3 не начислявате данък в издадената от Вас фактура. Относно отразяването в дневник продажби – вижте к. 23.

Вашият коментар

Email: