Доброволна регистрация по ДДС

Здравейте,

Питането ми е относно фирма не регистрирана по ДДС, занимаваща се с внос на стоки от Италия. Собственика иска доброволна регистрация по ДДС, тъй като очаква доставка на стоки, която ще бъде обложена /за да може да си въстанови ДДС-то/. След тази доставка оборота по вноса за последните 12 месеца ще мине 20 000 лв. и той ще трябва да се регистрира. Съвсем скоро се очаква и оборото от продажбите му в България да надмине 50 000 лв. Питането ми е – сега след като направим доброволната регистрация и след това възникнат две основания за задължителна регистрация, трябва ли да се подава нещо доплнително или да се уведомява НАП по някакъв начин – при всяко едно от основанията? Благодаря!

 

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    сумата по чл. 99 ал. 2 се отнася за текуща календарна година.
    Конкретно на въпроса Ви – не, в случай, че се регистрирате по желание по реда на чл. 100 ал. 1.

Вашият коментар

Email: