услуга към Сърбия

Здравейте, казусът е следния: Ще фактурираме услуга за ремонт на помпа към Сърбия.Трябва ли или не да се начисли ДДС , ако не-на какво основание, съгл.кой член от ЗДДС?Къде да се отрази в дневник-продажби и ДДС декларация?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    получателят е данъчно задължено лице, нали?
    Ако това е така, мястото на изпълнение, определено по чл. 21 ал. 2 е извън територията на страната, и на това основание, във връзка с чл. 86 ал. 3, не начислявате данък.
    Вижте к. 23 от дневник продажби.

Вашият коментар

Email: