Транспорт

Аз съм фирма регистрирана по ДДС и фактурирам на фирма също регистрирана по ДДС /България/ услуга /транспорт от Турция-Грмания/. Фактурата, която издавам е с 0% ставка по чл.30 ал.1 т.1 от ЗДДС. Трябва ли да издам протокол по чл.117 и този протокол с каква ставка трябва да е 0% или 20%?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    С малки изключения издаването на протокол по чл. 117 касае получателите по доставката. За извършената от Вас [url=http://zdds.info/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=transportnastoki]транспортна услуга[/url] данъкът е начислен (макар и с нулева ставка) в издадената от Вас фактура.

Вашият коментар

Email: