морски сертификати за финансова отговорност

1.Притежавам кораб. Издаден му е сертификат за финансова отговорност от SIGCo (брокер, регистриран в Бермуда, осигуряващ въпросните сертификати от Американските брегови власти). За този сертификат, SIGCo ми издава фактура. Трябва да се самоначисля на основание чл.21 ал.2 от ЗДДС. Въпросът ми е: а)да издам протокол за самоначисляване с 20% като получател на услуга на общо основание или б)да издам протокол за самоначисляване без ДДС като получател на застрахователна услуга? 2.Притежавам кораб. Издаден му е сертификат за финансова отговорност от администрацията на щата Калифорния, САЩ. За този сертификат не се издава фактура. Трябва ли да се третира като доставка на услуга по смисъла на ЗДДС и ако да въпросът ми е същия, който по-горе съм задала.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    При положение, че става дума за освободена доставка по чл. 47 сте извън обхвата на чл. 117 и нямате задължение за издаване на протокол.

Вашият коментар

Email: