ддс гориво

Здравейте! Имаме закупен джип Хюндай Санта Фе 6+1 на лизинг и ползваме данъчен кредит всеки месец и се изплозва за основната дейност – сервиз на медицинска техника. Имаме друга кола Ситроен Немо 3+1 категория М1 лекотоварен на лизинг и ползване на данъчен кредит всеки месец. Също се изплозва за основната дейност. Въпросът ми е имаме ли право на данъчен кредит за изразходваното гориво и закупени авточасти и услуги за тези коли?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    обърнете внимание на &1 т. 18 от Допълнителните разпоредби на закона – в случай, че и двата автомобила не се третират като леки ограничението на чл. 70 ал. 1 не Ви засяга и имате право на данъчен кредит.

Вашият коментар

Email: