Вид на доставката по ЗДДС

Уважаема редакция, наша фирма, регистрирана по българския ЗДДС купува стоки от трета страна, която   не е членка на ЕС. Стоките са предназначени също за трети страни , извън  Европа. Но се товарят от пристанище в страна от ЕС. Това всъщност има ли  някакво значение при определяне вида на доставакта? Във фактурата, която издава българското дружество на своя клиент кой член трябва да запише за неначисляване на ДДС?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Доставката към Вашите клиенти е с място на изпълнение извън територията на страната – чл. 17 ал. 2.

Вашият коментар

Email: