Това ВОП ли е?

Здравейте, българско дружество придобива от ЕС стоки- страна Х, които не се транспортират до България, а  от пристанище в  страна У ( също в ЕС) се доставят на наши клиенти в трета страна, която не е в Европа. Моля да ми помогнете да определя вида на доставката към нашите клиенти- по кой член от ЗДДС и съответно покупката  от нас на стоката  ВОП ли е, изготвям ли протокол и ако не, защо? Предварително Ви благодаря.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    бихте ли уточнили някои детайли по първата доставка? Стоките се транспортират от страна Х до страна У?
    По отношение на доставката от Вас към Вашите клиенти – налице е доставка, извън територията на страната, определено по чл. 17 ал. 2 от закона. Поради тази причина и на основание чл. 86 ал. 3 данък за тази доставка не се начислява.

Вашият коментар

Email: