Чл. 97а

Здравейте!Имам 2 въпроса:

1. Ако едно лице се регистрира на основание чл.97а, следва ли да начислява ДДС върху продажбите си?

2. Ако физическо лице в България получава транстортна услуга от доставчик, регистриран в ЕС, следва ли физическото лице да се регистрира по чл.97а

Благодаря!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    по отношение на първия Ви въпрос – не, не следва – чл. 113 ал. 9 от закона.
    По отношение на втория Ви въпрос – от значение е дали това физическо лице е данъчно задължено лице по смисъла на чл. 3 от закона.

Вашият коментар

Email: