ДДС за услуги

Здравейте,имам такъв въпрос – фирма регистрирана по ДДС в България,извършва в цеха си ремонт на машина,собственост на фирма от Австрия. Също така дава на същата фирма машина под наем за 5 дни. Трябва ли да се начисли ддс във ф-рата,която нашата фирма ще издаде на австрийската?

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    при условие, че австрийската фирма не е установена на територията на страната по смисъла на закона – мястото на изпълнение на тази доставка е на територията на получателя съгласно чл. 21 ал. 2 от закона. Поради тази причина – не начислявате данък в издаваната от Вас фактура, а данъкът по доставката е дължим от получателя.
    По отношение на отдаването под наем на машина – приложими са същите разпоредби, при условие, че отдаваната под наем машина не отговаря на определението за превозно средство по смисъла на &1 т. 49 от допълнителните разпоредби на закона.

Вашият коментар

Email: