туристическа агенция и комисионни от хотели в ЕС

Здравей, ние сме туристическа агенция (нерегистрирана по ЗДДС), която понякога договаря за своите клиенти резервации директно с хотелите в ЕС.Хотелите от своя страна ни изпаращат инвойси с приспадната комисионна и ние им плащаме т.нар. нетна стойност. Подлежим ли на регистрация съгласно чл.97а от ЗДДС във връзка с получаваните комисионни?

2 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    задължението за регистрация по чл. 97а ал. 2 възниква само в случаите на доставки на услуги с място на изпълнение на територията на друга държава членка, определено съгласно разпоредбите на чл. 21 ал. 2.
    Оказваната от Вас услуга не попада в споменатите случаи – мястото на изпълнение се определя съгласно разпоредбите на чл. 21 ал. 4 т. 1, поради което не подлежите на регистрация по чл. 97а от закона.

Вашият коментар

Email: