продажба на земя

Здравейте,

ЕООД което към момента няма приходи притежава земя (ливада).Към настоящия момент тази земя която е извън регулация, вече е със сменено предназначение  и може да се застрои с ниски сгради. Продажбата на тази ливада ще се счита ли за облагаем оборот за регистрация по ЗДДС, защото пазарната и ст-ст е около 60 000.00лв.

Благодаря Ви.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    това, че е сменено предназначението на земята и може да бъде застрона с ниски сгради означава ли, че въпросната земя е урегулиран поземлен имот по смисъла на Закона за устройство на територията?
    В случай, че не е – доставката би била освободена и не би участвала при формиране на облагаемия оборот по смисъла на чл. 96 ал. 2 от закона.
    В случай, че използвате въпросната земя за дейността си вижте и чл. 96 ал. 3.

Вашият коментар

Email: