ДДС ПРИ ТРАНСПОРТ

Фирмата извършве международна търговия доставката е до митница в България, но стоката се разтоварва в Солун, претоварва се и стига до митница в България. Въпросът е международният транспорт до Солун е без ДДС, а транспортът от Солун до София ще бъде ли без ДДС или със ДДС??? При положение че издадената от мен фактура е без ДДС по чл.32, ал.1 от ДДС.

Имам ли право да префактурирам този транспорт на отделна фактура на клиента си?

Досега съм си я включвала в стойността на стоката, но сега вече е невъзможно.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Кой извършва транспортирането на стоките от Солун до София? Същият превозвач, извършил транспорта до Солун, или не?

Вашият коментар

Email: