ДДС

Здравейте,въпросът ми към Вас е следният:Извършваме услуга на страна от ЕС,но същата не излиза извън нашата страна,а се използува при нас за производство на продукцията за тази ЕС,досега сме си пускали фактура и начислявали ДДС,но сега с новите изменения за услугите как да  я третираме и може ли да  я считаме за ВО доставка в зоната ЕС?

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    бихте ли пояснили каква точно е услугата, която предоставяте?
    Относно третирането на тази услуга след 01.01.2010 г. – мястото на изпълнение се определя по реда на чл. 21 ал. 2, освен ако не става дума за някой от случаите, упоменати в чл. 21 ал. 4.

  2. Отговор Петкова

    Става дума за екипировка,която се използува за изработка на детайли ,които се изпращат като гот.продукция за страна ЕС!

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Т.е. отдаване на екипировка под наем?
    Бихте ли уточнили още нещо – фирмата от ЕС,получател на услугата счита ли се установена на територията на България, или самата екипировка се ползва от техен доставчик, който произвежда продукция за тях?

Вашият коментар

Email: