Издаване на касови бележки

Здравейте. Ако моята фирма (ООД) не е регистрирана по закона за ДДС, задължена ли съм да издавам касови бележки? Благодаря за отговора.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте, съгласно чл. 118 ал. 1 от закона нерегистрираните лица също са длъжни да регистрират и отчитат извършените от тях доставки/продажби в търговски обект чрез издаване на фискална касова бележка от фискално устройство.
    В тази връзка вижте и чл. 3 и 4 от Наредба № Н-18 от 13 декември 2006 г. за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства.

Вашият коментар

Email: