Регистрация по ЗДДС

Следва ли да се регистрираме по ЗДДС, след като извършваме консултански услуги, защита и доработка на нестандартен софтуер за фирма в САЩ. Получаваме плащанията по услугите по банков път. Предварително благодарим.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    въпросът Ви е свързан с влязлата в сила от 01.01.2010 г. регистрация по чл. 97а?
    Ако да – нямате задължение за регистрация на това основание за посочените от Вас услуги. Условието на чл. 97а ал. 2 би било изпълнено, ако мястото на изпълнение на извършваните от Вас услуги е на територията на друга държава членка.

Вашият коментар

Email: