транспорт и спедиция

Здравейте, имам молба ако може да коментирате казуси транспорт и спедиция: трета страна – ес/бг/; трета-трета; бг/ес/- трета при получател ДЗЛ. Благодаря предварително.

7 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    въпросът Ви е прекалено общ – от позицията на доставчик или получател питате?

  2. Отговор Христева

    регистриран по ЗДДС доставчик. До сега според чл.30 – ставка 0, при всички положения при трета страна. 2010 – бг рег доставчик независимо, че има трета страна ако получател е ДЗЛ БГ – 20%, поне според мен. Права ли съм?

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не. В този случай чл. 30 отново намира приложение при [url=http://zdds.info/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=transportnastoki]транспорт на стоки България – трета страна[/url].
    В това отношение законът не е изпипан при доставки друга държава членка – трета страна. В този случай чл. 30 няма как да бъде приложен, и следва да бъде начислен ДДС в размер на 20%, което създава предпоставки за двойно данъчно облагане. Този проблем предстои да бъде изгладен с влизането в сила на изменения правилник за прилагане. За съжаление в момента промените в правилника са само проект.

Вашият коментар

Email: