Необходима ли е регистрация по ДДС

Здравейте! Фирмата ни е ООД, годишния оборот не надвишава и не достига праговете за регистрация по ДДС. Наш клиент хареса нещата, които правим/ произвеждаме/ и създаде своя фирма в Германия с цел препродаване на продуктите. Новооткритата там фирма също няма регистрация по ДДС и очаквания й годишен оборот няма да надвишава посочения за Германия праг за регистрация по ДДС. Заради предстоящите взаимоотношения с тази фирма, единствена извън територията на България, с която искаме да работим необходима ли е регистрация по ДДС? Благодаря предварително!

2 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не е необходима регистрация заради предстоящите Ви отношения с немската фирма – такова задължение би възникнало след достигане на оборота по чл. 96, като стойността на доставките на стоки към немската фирма участва при определяне на този оборот.

Вашият коментар

Email: