Чл.45 ал.6

Здравейте!Какво трябва да се разбира под \“самостоятелни стаи\“ и \“къщи\“ по смисъла на Чл.45 ал.6 от ЗДДС? Ако притежавам къща и я отдам под наем на физическо лице, това е облагаема доставка, а ако притежавам апартамент в жилищен блок и го отдам под наем на физическо лице, това е освободена доставка. Така ли е, или бъркам в разсъжденията си?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    чл. 45 ал. 6 изключва от кръга на освободените доставки само случаите на настаняване на хотелски принцип.

Вашият коментар

Email: