фактура за транспор и ЧМР

Здравейте,

можете ли да ми отговорите на следният въпрос?

Издаваме фактура за извършен международен транспорт с дата на данъчното събите, датата на получаване на стоката от ЧМР-то и ли до 5 дни от датада , например стоката е полечена на 05.12м. -дата на фактура между /5-10/число на месеца. Правилно ли е ?

Другият ми въпрос е : Може ли фактурата за транспорт да е с дата на натоварване в ЧМР-то .

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Вижте като за начало разпоредбите на чл. 113, ал. 4 и чл. 25 от закона, а също и чл. 12 от правилника за прилагане на закона.

Вашият коментар

Email: