ДДС при дистанционна продажба

Здравейте,

след регистрация в потребителски сайт в Полша ще продаваме стоки на крайни потребители! Следователно място на сделката е България? Начисляваме си ДДС по нашия закон?  Следва ли да съобразяваме праговете за регистрация в Полша (100 000 PLN респективно 40 000 EUR)? Трябва ли предварително да се регистрираме по тяхния закон? Стоките не са софтуер, радио разпръсквани и т.н. които попадат в новия режим!

 

Благодаря предварително!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    При условие, че е налице дистанционна доставка на стоки по смисъла на чл. 14 от закона, за определяне на мястото на изпълнение на тези доставки, респ. тяхното облагане са приложими разпоредбите на чл. 20 от закона.
    Споменатият в чл. 20, ал. 1, т. 2 праг за Полша е 35 000 евро, а задължение за регистрация би възникнало по аналог на чл. 98 от приложимия у нас закон.

Вашият коментар

Email: