Внос на стока от Швейцария

Здравейте, Необходимо ли е да сме регистрирани по ДДС и да имаме VAT номер, ако искаме да направим внос от швейцарска фирма ? И ако не е задължително (нямаме оборот 20000 лв.) швейцарската фирма трябва ли да ни начисли ДДС-то или ние трябва да го внесем при получаването на стоката в България.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Предвид информацията, която предоставяте – не е необходима регистрация по закона. Що се отнася до втория Ви въпрос – би следвало данъкът да бъде начислен по реда на чл. 56 от закона.

Вашият коментар

Email: