За кого важи чл. 92 ал. 3 т. 2

Може ли да ми кажете какво се има предвид под лицето-земеделски производител?Чувам мнения,че се отнася само за физически лица и не ми се струва особено правилно или логично.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Действително посочената от Вас разпоредба не прави подобно разделение.
    За да бъдат приложими разпоредбите на чл. 92, ал. 3, т. 2 от закона е необходимо единствено земеделският производител да произвежда стоки, посочени в част втора от приложение № 2, и да е извършил за последните 12 месеца преди текущия месец облагаеми доставки със ставка 20% на тези стоки на обща стойност повече от 50 на сто от общата стойност на всички извършени от него облагаеми доставки.
    Дефиниция за земеделски производител може да бъде намерена в § 1, т. 1 от Допълнителните разпоредби на закона за подпомагане на земеделските производители.
    Още информация по темата:
    [url=http://zdds.info/dds-2014/2025-vazstanoviavane-na-dds-ot-proizvoditel-na-zarno]Възстановяване на ДДС от производител на зърно[/url]

Вашият коментар

Email: