нерегистрирана по ДДС българска фирма купува в ЕС

Здравейте,

Имам българска фирма, нерегистрирана по ДДС, която желае да закупи стоки от италианска фирма и да ги продава в България. В този случай българската фирма трябва ли да заплати ДДС и в какъв размер (в България е 20%, в Италия е 22%). Необходимо ли е българската фирма да се регистрира по ДДС и да се регистрира в системата VIES? Благодаря предварително.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В случая би следвало италианската фирма да начисли данък. Можете да се регистрирате по желание. Вижте за всеки случай и чл. 99 от закона.

Вашият коментар

Email: