ведомствена бензиностанция

Ние сме търговец на едро с гориво. Зареждаме горивото от петролната база с наша цистерна и го превозваме до крайния клиент/съответно имаме ф-ра за покупка от друг посредник,който също няма есфп , и фактура за продажба на горивото/ платени по банков път, Подаваме си ЕДП и ЕДД за това количество. Обаче имаме и ведомствена бензиностанция , която ще използваме за да си зареждаме собствената цистерна, като първо ще купим гориво от нашия доставчик/другия посредник без есфп/ ,горивото ще се превози с нашата цистерна от петролната база до ведомствената ни бензиностанция и ще се използва САМО за зареждане на тази цистерна, Въпросът ми е трябва ли тази ведомствена бензиностанция да има есфп и нивомер, или е достатъчно да подадем ЕДП за поученото гориво. Едно от 3- те условия ведомствените бензиностанции да нямат нивомери е да не се извършва продажба на гориво-но от кого-от фирмата като цяло ли/в случая нашата фирма продава макар само на едро/ или да не се продава от самата ведомствена бенциностанция?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Предвид информацията, която давате, не би следвало да разполагате с ЕСФП и нивомерна измервателна система. Вижте в чл. 3, ал. 2 от Наредба № Н-18 за кого се отнася това изискване.

Вашият коментар

Email: