Услуга извън ЕС

Здравейте, имам следният казус – получена услуга извън ЕС ,от чуждестранна фирма , регистирана по ДДС в Русия , без регистрация в БГ , без обект или присъствие в БГ , услугата също се предоставя извън нашата страна / става въпрос за рекламно присъствие в интернет каталог – недвижими имоти/. Получен е инвойс – / без ддс в него/, извършено е плащането по банка. Как следва да се процедира за да се вкл. инвойса в дневника по ДДС?Следва ли издаване на протокол и самоначисляване на ддс?протокола седва ли да бъде вкл. едновременно в покупките и продажбите или…?Моля за съдействие!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не става ясно къде се намира въпросният имот, за който споменавате. Независимо от това и предвид информацията, която давате – не би следвало да разглеждате получената услуга като такава, попадаща в обхвата на чл. 21, ал. 4, т. 1 от закона.

Вашият коментар

Email: