материали за преработка

Здравейте,

Моите италиански шефове искат да фактурирам материали от българска фирма на италианска фирма с нулева ставка по ДДС, като материалите да бъдат предоставени на друга тяхна българска фирма за обработка и после изнесени с смр под формата на готова продукция.

Искат втората българска фирма да фактурира извършване на услуга по обработка на стоката с нулева ставка.

Аз не съм сигурен дали не нарушаваме зддс ? Моля за вашето компетентно мнение по въпроса.

    

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не става особено ясно какъв точно е случаят. Не би следвало да имате проблем с прилагането на ставката съгласно чл. 53 от закона, след като са налице условията на чл. 7. За удостоверяване на доставката следва да разполагате с документите по чл. 45 от правилника за прилагане.
    По отношение на втората фирма – вижте чл. 86, ал. 3 във връзка с чл. 21, ал. 2 от закона.

Вашият коментар

Email: