протокол чл.117

Здравейте,

Фирмата прави внос от САЩ , за което има освен митническа декларация, ф-ра за международен транспорт с нулево ддс, съгласно чл. 36/1/ във връзка с чл.30 от ЗДДС. Трябва ли да пуснем протокол по чл.117 и ако да с нулево ддс ли е или не?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Така зададен, въпросът Ви оставя впечатление, че доставчикът на услугата е лице, установено на територията на страната. Ако това е така няма основание за издаване на протокол – вижте за справка разпоредбите на чл. 82, ал. 2 от закона.

Вашият коментар

Email: