Надвишаване на лимита от 50к

Фирмата ми е регистрирана по ЗДДС чл 97 и подавам месечни декларации по ДДС и VIES декларации от доста време. Занимавам се с консултантски услуги (разработване на софтуер). Последните няколко месеца работя изключително за ЕС и приходите ми идват от там, като с тези темпове скоро ще превиша границата от 50 хиляди.

Въпроса ми е трябва ли да се пререгистрирам по чл 100 от ЗДДС или при положение, че вече съм регистриран не трябва да правя нищо допълнително?

Благодаря

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Задължението за регистрация по чл. 96 от закона засяга и регистрираните на основание чл. 97а лица.
    Оборотът за регистрация се формира от доставките, с място на изпълнение на територията на страната. Вижте за повече информация ал. 2 от чл. 96.

Вашият коментар

Email: