Консултанска услуга от ЧЮЛ от Китай

Здравейте,

Получател на консултанската услугата е местно юридическо лице рагистирано по ЗДДС. Доставчик е фирма от Китай не регистрирна по ДДС. Облагаема ли е доставката с ДДС? Ако трябва да се издаде протокол по чл.117, то това не означава ли, че се отнася и покупките и в продажбите т.е. данък не се дължи? Благодаря.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не става ясно естеството на получената услуга. В случай, че тази услуга попада в обхвата на чл. 82, ал. 2, т. 3 от закона, то данъкът е дължим от Вас в качеството Ви на получател и следва да бъде начислен с издаването на протокол. А самият резултат за внасяне по отношение на този данък би бил нулев, в случай че за получената услуга имате право на приспадане на данъчен кредит.

Вашият коментар

Email: