ДДС за лизингов автомобил

Фирмата ни има закупен на лизинг автомобил 6+1 места. Платили сме 20% авансова вноска, на която сме възстановили ДДС-то, Срока на лизинга е 3 години, като ни остават още 2, до сега ползваме правото на  данъчен кредит при всяка месечна вноска по лизинга. След влизане в сила на закона какво се случва , прекратява ли се това право или е заварено положение?

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Въпросът Ви е свързан с предстоящите промени, в сила от 01.01.2010 г.?
    Към момента не са предвидени т.нар. \“заварени положения\“ в преходните разпоредби на проектозакона. За начисления от лизингодателя данък след 01.01.2010 г. няма да имате право на ДК за въпросния автомобил, в случай, че законът бъде обнародван в този си вид.

  2. Отговор Зорница

    Това значи ли, че съответно наяма да се ползва данъчен кредит за горивото и обслужването на автомобила?

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В случай, че промяната в определението за лек автомобил бъде приета – да, няма да имате право на данъчен кредит за горивото и обслужването на автомобила, при условие че не попадате в изключението на чл. 70 ал. 2 от закона.
    Ако се интересувате от конкретно решение по въпроса относно лизинговите вноски, може да използвате формата за контакти.

Вашият коментар

Email: