ДДС при спонсорство

Българска фирма, регистрирана по ДДС , сключва рекламен договор с футболен клуб.В предмета на договора е записано,че футболният клуб ще изготви три броя рекламни пана на българската фирма,рекламен банер с цел реклама на дейността на българската фирма,както и триминутна телевизионна реклама на дейността на рекламодателя.

Въпросът ми е има ли право българската фирма рекламодател на данъчен кредит?Ако да,на кой член от закона следва де се позова.

Благодаря предварително

 

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Въпреки това, че намесвате спонсорство, предвид информацията, която давате, не би следвало да имате проблеми с упражняването на правото на данъчен кредит по отношение на данъка, начислен Ви за оказаната рекламна услуга. Вижте за справка чл. 69 от закона.

Вашият коментар

Email: