Префактуриране на разходи за магистрални такси

Българска фирма регистрирана по ЗДДС извършва транспорт от Германия до Австрия за Германска фирма с ДДС номер. За преминаването на камионите през територията на Австрия българската фирма плаща магистрални такси, за което ни се издават съответните документи за платени такси. Имаме съгласие от страна на Германската фирма да ни възстанови разходите за платените магистрални такси при издаване на документ. Въпросите ми са следните:

1. Фактура ли трябва да издадем или друг документ, за да ни възстановят сумите за платените магистрални такси?

2. Ако издадем фактура, трябва ли да начисляваме ДДС или не?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Защо не увеличите данъчната основа за извършената от Вас транспортна услуга с размера на въпросните такси? В случай, че ги префактурирате отделно не би следвало да начислявате данък за тях на основание чл. 86, ал. 3 от закона, във връзка с чл. 21, ал. 4, т. 1.

Вашият коментар

Email: